Atrakcje i aktywności

Okolica
Okolica
Okolica
Okolica

Okolica


Kadyny to wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim nad Zalewem Wiślanym, około 23 km od Elbląga, na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i Rezerwatu „Kadyński Las”.

Zalew Wiślany, plaże, szuwary, pola i wznoszące się w sąsiedztwie lasy Wysoczyzny Elbląskiej tworzą niepowtarzalne krajobrazy. Szlaki turystyczne z pomnikami przyrody zapraszają do aktywnego wypoczynku.

Rowery
Rowery
Rowery
Rowery

Rowery


Nasz obiekt znajduje się przy trasie szlaku https://greenvelo.pl/ i posiada rekomendację MPR (Miejsce Przyjazne Rowerzystom).
Ukształtowanie terenu wokół hotelu jest bardzo urozmaicone. Są tu nizinne tereny przy zalewowe dla potrzeb rowerzysty rekreacyjnego oraz chcącego zmierzyć się z własnymi siłami na wyżynnych terenach leśnych - sportowca.
Ścieżki Wysoczyzny Elbląskiej pozwalają  na  urozmaicone treningi połączone z obcowaniem z przepiękną przyrodą. Dla miłośników dobrej zabawy i rywalizacji zachęcamy do wzięcia udziału w corocznie organizowanych przez Lasy Państwowe oraz nasz obiekt zawodów MTB, które przyciągają coraz większą rzeszę sympatyków.

W naszej ofercie znajdą Państwo wypożyczalnię rowerów oraz możliwość przechowania własnego roweru, do czego gorąco zachęcamy. Odwiedź też Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Więcej: https://greenvelo.pl/

Konie
Konie
Konie

Konie


Kadyny Folwark to także 60-letnia tradycja Państwowej Stadniny Koni Kadyny działającej w latach 1951-2009, która wychowała nie tylko wiele pokoleń wspaniałych koni użytkowych i hodowlanych, ale także rzesze pasjonatów jeździectwa.
Konie w Kadynach czekają na początkujących jak i wytrawnych jeźdźców. Posiadamy konie zarówno pod siodło, jak i do bryczki oraz kucyki uwielbiane przez naszych najmłodszych Gości. Na padoku pod okiem instruktora można też udoskonalić swoje umiejętności. Jest również ujeżdżalnia, która daje możliwość jazdy konnej bez względu na warunki pogodowe.
Prosimy o wcześniejsze umawianie jazd: tel 665 763 131. Na jazdę dobrze jest zjawić się chwilę wcześniej - do dobrego zwyczaju należy samodzielne wyczyszczenie i osiodłanie konia. Jest to okazja do poznania wierzchowca, jeszcze przed rozpoczęciem jazdy. Oczywiście służymy pomocą.

Ceramika
Ceramika

Ceramika


Warsztaty ceramiczne są niezwykłą, cenioną formą spędzania czasu wolnego. Pozwalają oderwać się od codzienności, zrelaksować i wyrazić swój twórczy potencjał. Warsztaty to również czas realizacji autorskich projektów wyrabianych dłońmi lub na kole garncarskim, rozwijania pasji i zdolności manualnych oraz pobudzania kreatywności i wyobraźni.
Szef pracowni ceramicznej krok po kroku wprowadzi Państwa w niezwykły świat ceramiki, nauczy pracy z gliną, zapozna z kolejnymi etapami produkcji i omówi podstawowe zasady zdobienia.
Warsztaty skierowane są do dzieci od 3 roku życia, młodzieży i dorosłych. Wszystkie prace wykonywane na warsztatach - po wysuszeniu - wypalane są w piecu i po około 2 tygodniach są gotowe do odbioru lub zdobienia.

Aktywnie w Hotelu
Aktywnie w Hotelu
Aktywnie w Hotelu

Aktywnie w Hotelu


Do dyspozycji Gości oddajemy między innymi :

  • stół do bilarda i pingponga
  • baseny
  • piłkarzyki
  • boisko do siatkówki
  • badminton
  • kule do gry w bule
  • rowery
  • jazda konna
WYSTAWA

WYSTAWA


Polska rewolucja w sztukach wizualnych: Stereo Vision Art – obrazy o własnościach holograficznych z realnym efektem przestrzennym.

Stereografie artystyczne to nowa kategoria dzieł sztuki. Nie jest to fotografia, ani po prostu grafika komputerowa. Unikalność prac Marka Saenderskiego wynika z zastosowania wielu technik, zarówno tych tradycyjnych jak malarstwo, czy tkanina artystyczna jak i sterofotografii w celu stworzenia danego dzieła. Utrwalenie takiego dzieła w materialnej formule trójwymiarowego obrazu o wieloletniej trwałości wymaga zastosowania rewolucyjnych algorytmów stereo-vision opracowanych w roku 2014-tym przez polski zespół pod kierownictwem Marka Saenderskiego.
Opinie widzów z wielu krajów potwierdziły że polskie algorytmy stereovision są obecnie najlepsze, a sztuka stereo-vision tworzona przez Polaka nie ma równorzędnego odpowiednika na rynku artystycznym. Stereografie Marka Sanderskiego pod względem parametrów głębi przewyższają nawet hologramy tworzone o wiele droższą metodą laserową, a ostatnia seria obrazów zaprojektowanych w roku 2023-tym wyróżnia się dodatkowo tym, że są to obrazy bardzo atrakcyjne wizualnie nawet kiedy ogląda się je bez zakładania okularów z barwnymi filtrami stereo-vision.

Port Tolkmicko

Port Tolkmicko


Gości wypoczywających w hotelu zachęcamy do odwiedzenia odległego o 3,5 km portu i plaży w Tolkmicku. Stamtąd latem można popłynąć w 30 minutowy rejs promem do Krynicy Morskiej, jednego z gwarnych kurortów nadmorskich, gdzie można zażyć kąpieli w Morzu Bałtyckim.

Port Tolkmicko to również miejsce, w którym można wypożyczyć żaglówki, motorówki, sprzęt do windsurfing czy też wziąć udział w kursie żeglarskim.

Starodawne Powozy
Starodawne Powozy

Starodawne Powozy


Właściciel zgromadził pokaźną kolekcję powozów pochodzących z różnych epok.

Zachęcamy do oglądania i zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Tereny Treningowe

Tereny Treningowe


Kadyny to doskonałe miejsce do popracowania nad siłą, szybkością oraz wydolnością. Urozmaicony pod względem ukształtowania teren stanowi doskonałe warunki do treningów. Rezerwat przyrody Kadyński Las, kameralne plaże, piękne widoki, cisza i spokój zachęcają do aktywności. Po treningu zapraszamy do restauracji oraz relaksu w strefie SPA gdzie czekają sauny i basen.

Z przyjemnością mogę oznajmić, że od roku 2020 w okalających hotel lasach powstał projekt Zielony Punkt Kontrolny wraz z 2 mapami Cesarskie Kadyny o zróżnicowanym poziomie trudności. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do aktywnego spędzenia czasu wolnego na łonie natury w poszukiwaniu wyznaczonych punktów. Mapy dostępne w recepcji hotelu lub do pobrania na stronie Zielony Punkt Kontrolny – Elbląski Klub Orienteeringu EKO GRYF

Sporty Wodne
Sporty Wodne

Sporty Wodne


Z roku na rok Kadyny stają się miejscem coraz częściej odwiedzanym przez miłośników kitesurfingu i windsurfingu oraz pasjonatów sportów ekstremalnych. Kameralne plaże, długo ciągnąca się płycizna, dobre warunki wietrzne, przyciągają do Kadyn fanów windsurfingu i kitesurfingu. Dobry dojazd i dostępność miejsc parkingowych to doskonałe warunki i alternatywa dla zatłoczonego Półwyspu Helskiego.
Na osoby początkujące, chcące doskonalić swoje umiejętności oraz wypożyczyć niezbędny sprzęt czeka szkółka SoulRiders. Fachowi instruktorzy oraz zaplecze techniczne, umożliwiają zorganizowanie zajęć indywidualnych jak i grupowych.
Ponadto warto nadmienić, że tereny wokół Zalewu Wiślanego cechują się największą liczbą słonecznych dni w roku w całej Polsce. Zimą Zalew Wiślany przy silnych mrozach zamarza, co stwarza niepowtarzalne warunki dla miłośników bojerów.

Dla Artysty

Dla Artysty


Kadyny to miejsce inne niż wszystkie. Miejsce, w którym wśród szumu okazałych drzew, śpiewu ptaków, pięknych pejzaży, kameralnych plaż, ciekawej zabytkowej architektury wsi - każdy artysta znajdzie natchnienie dla swojej twórczości.
Oprócz tego, wygodne łóżka, miła i pomocna obsługa, smaczne dania serwowane przez naszą restaurację z pewnością stworzą idealne warunki dla twórczej pracy.
Wiosną i latem na naszych trawnikach spotkać można malujących studentów uczelni artystycznych ukazujących piękno Kadyn. Kadyny to również gratka dla fotografów. Zabytkowe ceglane budynki, monumentalna stodoła, detale architektoniczne i przepiękna przyroda stanowią ciekawy temat sesji fotograficznych. Z tego względu Młode Pary często upamiętniają swój ślub w takiej scenerii.

Dla Dzieci
Dla Dzieci
Dla Dzieci

Dla Dzieci


Obiekt z pewnością można nazwać przyjaznym dzieciom. Posiada wiele atrakcji oraz rozległy, ogrodzony ogród, w którym na łonie natury dzieci mogą oderwać się od zgiełku miasta i codzienności.

Polecamy: mini zoo, plac zabaw zewnętrzny, wewnętrzny pokój zabaw, warsztaty ceramiczne, jazda konna, wypożyczalnia rowerów, szkółka windsurfingu/kitesurfingu, basen zewnętrzny w okresie letnim, basen wewnętrzny, stara powozownia, piłkarzyki, stół do pingponga, leśne ścieżki edukacyjne, poznawanie uroków wsi, szkółka windsurfingu, kitesurfingu www.soulriders.pl, klub żeglarski UKS Tolkmicko www.ukstolkmicko.pl, planetarium z seansami we Fromborku wraz z Katedrą i domem Mikołaja Kopernika (25km), rodzinny park rozrywki Nowa Holandia (22km), park linowy w Elblągu (21km), zimową porą stok narciarski Góra Chrobrego w Elblągu (21km).

Zielony Punkt Kontrolny

Zielony Punkt Kontrolny


Ziekony Punkt Kontrolny Cesarskie Kadyny to gra terenowa z mapą po okalający obiek lasach Wysoczyzny Elbląskiej i Rezerwatu Kadyński Las. Spacerując bądź biegnąc po lesie z mapą poszukujemy widniejących na zdjeciu obok słupków zdobywając je w dowolnej kolejności znakjemy mapę. Gra stanowi doskonałą zabawę dla dzieci i dorosłych, uwzględnia trasy o różnej długości. Polecam wszystkim !

Hotel z atrakcjami – dorośli

Hotel z atrakcjami – dorośli


W Kadynach nie tylko dzieci będą miały możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. 

Weekend z rodziną na wsi


 

Spędź miły weekend z rodziną na wsi

Czyste powietrze, śpiew ptaków, możliwość obcowania z historią, naturą i zwierzętami – tak w kilku słowach można opisać pobyt w hotelu Kadyny. Idealne miejsce na weekendowy wypoczynek, ale nie tylko! W ofercie znajdą Państwo wiele ofert sezonowych, które pozwolą na wypad na mazurską wieś nie tylko latem. Ponadto hotel Kadyny jest miejscem, w którym można spędzić cudowny weekend z rodziną na wsi. A warto wspomnieć, że nie tylko dzieci będą miały co robić.